Hoppa till sidans innehåll

Topplaceringar


Topplaceringar

Halvmarathon Herrar

2017                  1                         Tesfaldet Negash                       Brännans FF                                01:10:23

                           2                         Andreas Svanebo                       Sportgym                                     01:15:09

                           3                         Emil Meijer                                 Ryda SK                                        01:19:58

Halvmarathon Damer

2017                  1                         Jenny Rutström                          Öbacka LK                                   01:28:07

                           2                         Marie Magnusson                      Alnö Race Team                           01:33:13

                           3                         Katarina Rönngren                     Öbacka LK                                   01:40:07

10 km Herrar

2017                  1                         Aklilu Habtom                             Brännans FF                                34:41

                           2                         Alexander Persson                     Huddinge AIS                               36:45

                           3                         Anton Alex                                   Obbola IK                                     37:12

10 km Damer

2017                  1                         Sofia Näslund                             IF Vingarna                                  37:33

                           2                         Johanna Åström                         Lucksta IF                                     41:01

                           3                         Zara Lundgren                           Nordanstigs FI                           41:28

5 km Herrar

2017                  1                         Gebremeskel Elias                      Internationella löpargr.            17:36

                           2                         Filip FahlströmJohannisbergs AIK                      17:44

                           3                         Adrian Hellman                           NFI                                                18:18

5 km Damer

2017                  1                         Matilda Midbjer                          Räddningstjänst Medelpad      21:36

                           2                         Kesanat Tanasek                        Brännans FF                                 22:57

                           3                         Pia Hansson                                                                                       24:01

10 km Pojkar

2017                  1                         Joel Jänes                                    Stockviks SF                                 44:38

                           2                         Hugo Bäckman                                                                                 45:00

                           3                         Filip Söderström                                                                               46:38

10 km Flickor

201                     1                         Jenny Edin                                    Matfors SK                                  48:17

                           2                         Linnea Göransson                                                                            01:04:29

                           3                        

5 km Pojkar

2017                  1                         Yaye Shino                                   Internationella löpargr.            19:22

                           2                         Knut Vikström                             ICA Supermarket Matfors        19:48

                           3                         Jonne Liukkonen                        IF Strategen                                 19:50

5 km Flickor

2017                  1                         Tova Grahn-Birve                       Alnö SK                                         21:34

                           2                         Ida Nilsson                                   ICA Supermarkert Matfors       22:58

                           3                         Tuva Lundin                                 Sundsvalls Friidrott                    23:16

2 km Pojkar

2017                  1                         Adrian Thun Hansson                Bergforsens SK                           08:07

                           2                         Oskar Holmlund                          Alnö SK                                         08:12

                           3                         Kalle Grahn Birve                        Alnö SK                                         08:27

2 km Flickor

2017                  1                         Alva Nilsson                                ICA Supermarket Matfors        08:20

                           2                         Ines Lignell                                  Lucksta IF Skidor                        08:35

                           3                         Alva Åkesson                               SUF                                                09:21

Uppdaterad: 2017-05-13 17:48
Skribent: Anne Söderberg